تعداد دوچرخه های اصفهان در آن روزها

گزارش شهربانی راجع به دوچرخه ها

آمار دوچرخه ها تا کنون 14805 دستگاه است که از این عده تا کنون 11667 دستگاه مرتب و شماره شده.  تا این تاریخ 20884 گواهی نامه دوچرخه صادر گردیده.

 روزنامه اصفهان، شماره 477، 14 تیر 1327

اما در سال 1341 امار دیگری از دوچرخه های اصفهان ارائه گردید . این امار به شکل تقریبی بود. متن خبر روزنامه اصفهان درج می شود:

اصفهان شهر دوچرخه

... تعداد دوچرخه سواران به حدی زیاد است که اگر راهنمایی تمام مأمورانش را فقط به کار نظم ونسق آنان بگمارد باز هم کنترل کردن آنها در تمام شهر قادر نیست واقعا از هم تعداد حقیقی دوچرخه های اصفهان آمار دقیقی نداریم زیرا با همه دقتی که راهنمایی می کند باز هم غالب دارندگان دوچرخه از شماره کردن دوچرخه خود خود داری می کنند بنابر این فقط خدا می داند که در حال حاضر چند دستگاه دوچرخه در اصفهان موجود است. یعنی اگر گفته آقای دکتر اقبال نخست وزیر اسبق را که گفت تنها در یک سال هشتاد هزار دستگاه دوچرخه در اصفهان به فروش رسیده است ملاک سالیانه قرار دهیم شاید تعداد دوچرخه های موجود اصفهان و دهات اطراف به چند صد هزار عدد بالغ گردد.

روزنامه اصفهان،   شماره 1031،سال بیستم، 17 اردیبهشت 1341

/ 2 نظر / 75 بازدید
اصفهان بلاگ

با سلام از شما استاد فرهیخته دعوت می شود، با همین وبلاگ کنونی و بدون تغییر دادن وبلاگ، به جمع سایر وبلاگ نویسان اصفهانی در اصفهان بلاگ بپیوندید. این گونه هم پست های شما به صورت اتوماتیک در اصفهان بلاگ نمایش داده می شود و دیگران از بروز شدن وبلاگ شما مطلع می شوند و هم شما وبلاگ دیگر دوستان را مطالعه می کنید. شایان ذکر است، اصفهان بلاگ از سوی دوستداران اصفهان به عنوان محلی برای جمع آوری مطالب وبلاگ های مرتبط با اصفهان ایجاد شده و هیچ گونه اهداف مالی و ... دنبال نمی کند. توضیحاتی فنی و کامل در خصوص اصفهان بلاگ: شبکه اجتماعی وب لاگ نویسان اصفهان “اصفهان بلاگ”، یک خبرخوان وبلاگی آنلاین است که خلاصه آخرین مطالب وبلاگهای عضو را به شکل لینک به مطلب اصلی، در خروجی خود قرار می دهد. این خبرخوان که با استفاده از فید RSS کار می‌کند، هر ساعت یک بار به صورت خودکار به هنگام شده و مطالب جدید وبلاگ‌های عضو را به ترتیب زمان منتشر می کند. اصفهان بلاگ محیطی برای علاقه‌مندان به اصفهان، میراث فرهنگی، تاریخی و انسانی این شهر، جاذبه‌های طبیعی، محیط زیست، ورزش، هنر و سایر موارد مرتبط با این شهر فراهم کرده تا مطالب خود را به اشت

مهناا ز ملکیان نزاد

متشکرم اطلاعت جالبی هست لذت بردم