یک روزنامه تخصصی بهداشتی پزشکی در اصفهان

درگذشت مدیر روزنامه حیات اصفهان

با کمال تأسف هفته گذشته آقای عبدالحسین محیی دارفانی را بدرود و به سرای جاودانی شتافت. آقای دکتر محیی تحصیلات خود را در پاریس به پایان رسانید و زبان فرانسه را به خوبی تکلم می نمود . آنگاه برای خدمت به وطن مراجعت کرد و سالیان دراز مصدر خدمات ارزنده ای در شیراز و اصفهان و تهران شد و پس از طی دوران خدمت اداری به افتخار بازنشستگی نایل و اقدام به انتشار روزنامه حیات اصفهان نمود و در همین مدت به نمایندگی انجمن شهر برگزیده شد.

دکتر محیی مدت ها در درمانگاه بنگاه تعاونی شهاب مجاناً به مداوا و معالجه افراد همت گماشت . سپس در بیمارستان مسلولین به سمت هیأت مدیره انتخاب شد. مرحوم دکتر محیی چشم پزشک ماهر و در این رشته تبحر خاصی داشت. مطب او در خیابان شاه و در زمان حیات او بسیاری از مردم اصفهان برای مداوای چشم خود به او مراجعه می کردند. او تا آخرین روزهای واپسین با نشاط و خوشحال و سرحال بود و دقیقه ای از کار و کوشش دریغ نداشت. ما درگذشت آقای دکتر محیی را به خانواده‌های محیی، کشمیری، وحدانیان ، برومند صمیمانه تسلیت می گوییم.

(روزنامه حیات اصفهان، دی 1353)

برای نشان دادن سبک و سیاق روزنامه در همین شماره ای که مربوط به سال 1342 می باشد چندین نکته و مطلب پزشکی و سلامت دیده می شود: بیماری‌های قلبی کشتار می کند/ پنج دستورالعمل مفید برای حفظ سلامتی قلب/ جذابیت زن در چه سنی است / تازه‌های پزشکی / ماشین زنده (مربوط به دستگاهی که انسان ها را معاینه می کند)

اینها تیتر و مطالب صفحه اول این شماره می باشند. با این حساب می توان پی برد روزنامه حیات اصفهان نقش زیادی در بالا بردن سطح دانش و آگاهی پزشکی مخاطبین خود از جمله مردم اصفهان داشته است.

/ 0 نظر / 61 بازدید