محله علی قلی آقا را ببینیم

در ادامه طرح کمیته گردشگری شهرداری اصفهان در زمینه گردشگری محلات این هفته نوبت به محله علی قلی آقا رسیده است. امروز قصد دارم بروم ببینم چه خبر است ولی می دانم حتماً دیدنی و شنیدنی است. محله علی قلی آقا یک مجموعه کامل است. حمام علی قلی آقا یکی از حمام های زیبای ایران است که مثل حمام های موزه ای در آن از پیکره های انسانی استفاده کرده اند و کلیه اجزای یک حمام عمومی را دارد از جمله چاله حوض . بازارچه علی قلی آقا نیز از آن بازارچه های سرپوشیدة محله ای و بسیار دیدنی است. مسجد علی قلی آقا هم همین طور. باید بگویم علی قلی آقا و خسرو آقا دو نفر از خواجگان حرم صفوی بودند که پولدار شدند و وضعی به هم زدند و این یکی مجموعه فوق را ساخت و آنجا را آباد کرد و از محله بیدآباد مستقل نمود و شد چهارسوی علی قلی آقا و دیگری برادرش خسرو آقا هم حمام خسرو آقا را ساخت که از دوران صفوی تا سال های اخیر بود اما ....

با سلیقه و ابتکاری که شهرداری در شناسایی محله حسن آباد به خرج داده بود اطمینان دارم که اینجا نیز دیدنی است. از دوستان و همشهریان خود می خواهم  که بیایند برویم ببینیم چه خبر است.

راستی برای رفتن به آنجا از چهارراه تختی به سمت خیابان مسجدسید بروید و اولین خیابان سمت راست که می شود روبروی شمس آبادی بپیچید سمت راست که خیابانی تازه ساز است. آنجا پارکینگ هم هست.

خلاصه

«محله علیقلی آقا از 25 بهمن ماه تا یکم اسفندماه از ساعت 14 تا 17 بعدازظهر پذیرای بازدید عموم ‏شهروندان و گردشگران است.‏»

/ 0 نظر / 66 بازدید