شهرنگاری های عصر قاجار و جایزه کتاب سال اصفهان

آقای قطبی رئیس ارشاد اصفهان در مراسم کتاب سال اصفهان 

 

پنج شنبه 29 آبان 93 مراسم کتاب سال اصفهان در تالار فرشچیان برگزار شد. برای «پایتخت فرهنگ و تمدن ایران» این مراسم و امثال آن بجا و مناسب است . این که مقامات استان ازجمله استاندار و رئیس ارشاد نیز بودند، نشان می دهد همه بر این اتفاق دارند. دلیلی ندارد همه جشنواره ها و مسابقات در پایتخت باشد. برگزاری چندین ساله جشنواره فیلم کودک در اصفهان نشان می دهد که شهرستانی ها هم می توانند مجری این گونه امور باشند.

...

آقای قطبی رئیس ارشاد از آسان شدن فرایند مجوز انتشار کتاب سخن گفت. تجربه شخصی به من می گوید حقاً چنین شده است. به یاد می آورم برای کتاب «یادداشت های سفر اصفهان» حدود دو سال پشت درب مجوز ارشاد ماندم و ایراداتی گرفته بودند که رفع کامل آن به حذف یک سوم کتاب ختم می شد.رفت و آمدها و چانه زدن ها هم بی فایده بود. سرانجام کتاب را برای چاپ به ناشری در قم دادم.  اما این سه کتاب آخری یعنی تاریخ نساجی اصفهان، شهرنگاری های عصر قاجار و نیز کتابی که زیر چاپ دارم یعنی «برگ هایی از تاریخ اجتماعی اصفهان معاصر» بدون تغییر و ایراد و در زمان مقرر مجوز گرفتند. «تا باد چنین بادا»

در این جشنواره کتاب سال اصفهان از بسیاری از مولفین و مترجمین در حوزه های مختلف تقدیر به عمل آمد. حتی ناشران ، چاپخانه داران و توزیع کنندگان کتاب هم بودند. محفلی از اهل معرفت برپا شده بود. در آنجا کتاب «شهرنگاری های عصر قاجار» در حوزه تاریخ و جغرافیا دوم شده و جایزه ویژه نیز گرفت. کتاب اول به اثر تازه جناب آقای  دکتر محمودآبادی ، استاد بنده، تعلق گرفت. از کسانی که قدر کتاب مرا دانسته آن را ارج نهادند و از همه برگزار کنندگان جلسه سپاسگزارم.

لینک مطلب همراه با اسامی دیگر برگزیدگان

http://isfahan.farhang.gov.ir/fa/news/143229/بیانیه-جایزه-کتاب-سال-اصفهان-1393

/ 1 نظر / 62 بازدید
تاج

سلام و تبریک مرا بپذیرید یک سوال:شما در نشست تاریخ محلی مازندران خواهید بود؟